Ramps & Grids: museumarchitectuur

30 november 2024

Op zaterdag 30 november ging OMI met ontwerper Iris van der Wal en programmamaker Stefanie Korrel kriskras door de stad langs de opvallendste museumarchitectuur uit de jaren 80.

Tijdens de excursie staan niet de tentoonstellingen in de musea centraal, maar de gebouwen zelf. Iris en Stefanie vertellen alles over het ontwerp van de museumgebouwen en de hellingbanen, arcades en roostervloeren worden uitgebreid verkend. Hoewel het Maritiem Museum, de Kunsthal en het Nederlandse Architectuurinstituut (nu: Nieuwe Instituut) door drie totaal verschillende architecten zijn geschetst blijken ze onverwachte overeenkomsten te hebben.

Tijdens de excursie ontdekken de deelnemers met eigen ogen wat deze architectuur zo uniek maakt. De excursie eindigt bij OMI in de tentoonstelling Rotterdam Cultuurstad, waar Iris laat zien hoe de materialen en vormen van deze gebouwen haar hebben geïnspireerd voor het ruimtelijk ontwerp van de expositie.