Ontmoet de architect

Dag én Nacht van de Architectuur

Zaterdag 20 juni 2026

Huis aan de Maas, foto: Ronald Tilleman

Robert Winke, Mei Architecten

Begin je architectuurdag Op de koffie bij … Rotterdamse architecten. Aan de keukentafel vertellen zij persoonlijk over hun werk, hun praktijk en de plek waar zij wonen. Ga op bezoek bij Caroline Bijvoet in haar penthouse in het voormalige pakhuis De Herder. Iets verderop, in de Schiecentrale, neemt Robert Winkel je mee in de verhalen achter de projecten van Mei architecten zoals SAWA. Architect Marco Vermeulen en tentoonstellingsontwerper Joyce Langezaal laten zien hoe ze samen hun woning op de kade van de Müllerpier hebben ontworpen.

De Houten Kop, foto: Bas Czerwinski

Studio Playtime, Enzo Valerio

Architect Marco Vermeulen en tentoonstellingsontwerper Joyce Langezaal laten zien hoe ze samen hun woning op de kade van de Müllerpier hebben ontworpen. Nina Aalbers (Architectuur MAKEN) en bewoner Dirk Verhagen leiden je rond door De Houten Kop op Katendrecht, het eerste gestapelde houten woongebouw van Rotterdam.

Studio Playtime, Enzo Valerio

The Cabanon, STAR-BOARD

Ga mee op pad met Enzo Valerio in Studio Playtime door het voormalige postkantoor, nu met ateliers en zijn eigenwoonruimte (ENG). In The Cabanon ontvangt architect Beatriz Ramo je in een woning van slechts 7 m2, waar je kunt zien dat architectuur niet alleen in vierkante meters zit, maar vooral in de intensiteit van de beleving!