Reporting the Delta
boekpresentatie
30 oktober 2025
De Nederlandse delta vertelt het verhaal van een voortdurende strijd, weerstand en onderhandeling tussen land, water en mensen. Alles is er altijd in beweging – van wisselende getijden en historische overstromingen tot grootschalige waterbouwkundige werken.
Op donderdag 30 oktober is bij OMI de lancering van Reporting the Delta en nemen we je mee in een avond over klimaat, ruimte en samenleving. Met filmfragmenten van onder meer cineasten George Sluizer en Annette Apon en een prikkelend gesprek met Tracy Metz, cineast Digna Sinke en ontwerpers Joost Adriaanse en Ester van de Wiel (zee -plaats -werk -land) verkennen we verleden, heden en toekomst van de Nederlandse delta. Hoe kunnen we – in tijden van stijgende zeespiegels en klimaatverandering – onze relatie met het water heruitvinden?
zee- plaats - werk - land. © Walter Herfst
De lage landen, 1961. George Sluizer © Eye Filmmuseum
Over Reporting the Delta
De Nederlandse Delta vertelt het verhaal van een voortdurende strijd, weerstand en onderhandeling tussen land, water en mensen. Ze is altijd in beweging – van wisselende getijden en historische overstromingen tot de invloed op wereldhandel en grootschalige waterbouwkundige werken.
Reporting the Delta neemt je mee op een fascinerende reis door deze voortdurende metamorfose. Documentairefilms van onder meer Bert Haanstra, Louis van Gasteren en George Sluizer vormen het startpunt voor een bredere verkenning van de Delta. Ze laten zien hoe de mens met technologie in staat was de natuur te veranderen en het water te controleren – en leggen de ambities, angsten en dromen van een land onder zeeniveau bloot.
Aan de hand van meeslepende essays, verrassende interviews en rijk beeldmateriaal verweeft dit boek de stemmen van wetenschappers, kunstenaars en ontwerpers. Het resultaat is een visuele en verhalende ontdekkingstocht langs de Delta die ons dagelijks leven, ons klimaat en onze toekomst vormgeeft.
Met bijdragen en interviews van onder andere Digna Sinke, Rommy Alberts (Eye Filmmuseum), Fransje Hooimeijer (TU Delft), Floris Paalman, Lia Franken-de Vries en Joost Adriaanse en Ester van de Wiel (zee -plaats -werk -land).
OMI, Schietbaanstraat 21
19:00
Engels
Gratis toegang, meld je hier aan