Het alledaagse observeren
Workshop met kunstenaar Nael Quraishi
Zaterdag 18 juli 2026
Wat gebeurt er als we zodanig vertragen dat we onze dagelijkse omgeving beter opmerken? In deze creatieve workshop nodigt kunstenaar Nael Quraishi je uit om te experimenteren met zijn methode van vertragen, door je bewust te maken van wat je visueel tot je neemt, tot in detail.
Je wordt uitgenodigd om de wijk Oude Westen grondig te verkennen, door te gaan zitten, te kijken, te schrijven en te fotograferen. Let op de kleine details die vaak onopgemerkt blijven: fragmenten van gesprekken, veranderend licht, terloopse voorbijgangers, vertrouwde geluiden en onverwachte ontmoetingen. Bij OMI ga je aan de slag om, onder begeleiding van Nael, deze aantekeningen om te zetten in grafische verhalen.
Geen grafische ervaring nodig! De workshop is Engelstalig.
Deze workshop maakt deel uit van de tentoonstelling Current Traces #3: This Must Be the Place. Kijk door de ogen van filmmaker Tess Martin, architect Tov Frencken en kunstenaar Nael Quraishi met een frisse blik naar jouwe directe omgeving – niet als vaste grond, maar als een verzameling van voorbije levens, herinneringen en toekomstige verlangens.